TZN Xenna

TZN Xenna

TZN XENNA powstała 1 sierpnia 1981 roku w Raszynie pod Warszawą, początkowo pod nazwą KAMASH AND THE EKERS.Zespół założyli Krzysztof Zygzak Chojnacki - wokal, Marek Markus Kucharski - gitara, Tomasz Gogo Szulc - perkusja i Piotr Dubiel - gitara basowa, którego wkrótce zastąpił Jacek Sydney Ziętała. W 1982 roku ruszyli na trasę pod nazwą "Rock Galicja" wraz z DEZERTEREM i DEUTEREM po miastach południowej Polski.
Jesienią miejsce "Markusa", który został wcielony do LWP zajął Andrzej "Falkonetti" Kuszpyt, z którym TZN Xenna zagrała koncert w Sali Kongresowej. W 1983 "Zygzak" został usunięty z zespołu, a obowiązki wokalisty przejął "Falkonetti". Niewiele później muzycy przerwali działalność.

W 1984 roku TZN Xenna została reaktywowana przez: "Zygzaka", "Markusa", "Falkonetti'ego" (gitara basowa) i nowego perkusistę Dariusza "Dynię" Dynowskiego. W 1986 do zespołu doszedł Robert "Mionek" Micorek – drugi gitarzysta. W pięcioosobowym składzie TZN Xenna grała koncerty do połowy 1987 roku, kiedy to muzycy postanowili zakończyć działalność.
W 2011 TZN Xenna po raz pierwszy po latach zagrała na scenie. Było to na festiwalu Rock na Bagnie. Występ miał być jednorazowy, ale przyjęcie było tak dobre, że za chwilę pojawiły się nowe propozycje. Obecnie TZN Xenna sporadycznie koncertuje w kraju i za granicą,a  w tym roku po raz pierwszy wystąpi na festiwalu z cyklu Tattoo Konwent!

  • https://www.facebook.com/tznxennaoi/

Galeria TZN Xenna

Sponsorzy

Patroni medialni