Rzemieślnicze piwo od Brokreacji

Rzemieślnicze piwo od Brokreacji

Mamy dobre wieści dla miłośników browarów rzemieślniczych! Drugi rok z rzędu na konwencji będziecie mogli spróbować piw od Brokreacji. To krakowski browar rzemieślniczy, założony w 2015 r. przez Mateusza Górskiego i Filipa Kuźniarza. Firma działa na zasadzie browaru kontraktowego, warząc swoje piwa w browarach Gryf i Restauracja Regio-nalna Marysia w Szczyrzycu.

Założyciele browaru połączyli swoje umiejętności, by stworzyć produkt najwyższej jakości, kierowany nie tylko do zagorzałych fanów piwa, ale też ludzi szukających nowych smaków i kierujących się niebanalną estetyką. Mateusz Górski to doświadczony piwowar domowy, były prezes Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, z kolei Filip Kuźniarz jest właścicielem agencji graficznej Wizualni i specjalistą od budowania wizerunku marki.


Od początku swojej działalności Brokreacja warzy przede wszystkim nowofalowe piwa, bazujące na mocnym nachmieleniu na aromat i goryczkę. W ofercie nie brakuje także piw mocnych, leżakowanych w beczkach po innych alkoholach, a także stylów klasycznych, podanych w nowoczesnej odsłonie. Najbardziej cenione są gatunki wędzone, szczególnie torfowe. W 2017 roku Brokreacja wyprodukowała 3 000 hl piwa.

Jakość produktów Brokreacji potwierdzają nagrody, które firma otrzymała zarówno w kraju, jak i zagranicą. Do najważniejszych wyróżnień należą tytuły:

•    Najlepszy Młody Polski Browar 2016 według serwisu Ratebeer
•    TOP 10 Najlepszych Młodych Browarów na Świecie 2016 według serwisu Ratebeer
•    Srebrny medal Konkursu Piw Rzemieślniczych za piwo Nafciarz Dukielski
•    Brązowy medal Konkursu Piw Rzemieślniczych za piwo Imperialny Nafciarz

Galeria Rzemieślnicze piwo od Brokreacji

Sponsorzy

Patroni medialni

EN